0532 419 90 15
sancaktepebasketbol@gmail.com

SANCAKTEPE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

Kuruluşumuz: 

Kulübümüz, 2015’te Sancaktepe Gençlik ve Spor Kulübü olarak İstanbul/Sancaktepe’de kurulmuştur. Kulübümüz, bölgemizin sevilen ve önde gelenlerininde yer aldığı ve çoğunluğu eğitimcilerden oluşan yönetim kurulu ile yönetilmektedir. Yönetim ve kurum olarak tamamen özerk olan kulübümüz herhangi bir kurum ya da kuruluşla organik ilişkisi bulunmamaktadır.

Altyapı-Eğitim:

Kulübümüz ilk olarak voleybol branşından tescillenerek spor alt yapısı kurmakla başladı. Voleybol branşından tescillenen kulübümüz kısa sürede yoğun ilgi görmüş, kurulduğu ilk yıl İstanbul Alt Yapı liglerine müsabık olarak katılmıştır. İlk olarak Genç Kız kategorisinde müsabık takım çıkaran kulübümüz sonraki yıllarda Genç Erkek, Küçük Kız, Midi Kız, Mini Kız kategorilerinde de takımlar çıkararak hızlı bir şekilde kuruluşunu tamamlamıştır.  Kulübümüz hali hazırda dört takımla alt yapı liglerinde mücadele etmektedir.

Kulübümüz voleybol branşında kısa sürede gösterdiği başarı sonrası özellikle sporcu ailelerimizin ve bizi takip eden sporseverlerin de öneri ve teşvikleriyle basketbol branşında da aktif çalışmalarına başlamıştır.

Antrenmanlarımız koordinatör gözetiminde bir baş antrenör ve üç yardımcı olmak üzere en az dört antrenör tarafından yıllık olarak önceden hazırlanmış programlar dahilinde yapılmaktadır. Gruplarımıza yeni katılan sporcular başlangıç programı uygulanarak bire bir eğitimle grup düzeyine ulaştırıldıktan sonra gruba dâhil edilecek şekilde eğitilmektedir.

Tesislerimiz:

Kulübümüz tesis olarak Sancaktepede bulunan Şehit Yüzbaşı Yusus Kenan MTAL’nin spor salonunu kiralama usulü ile kullanmaktadır. Tesislerimizde, antrenman alanının dışında soyunma odaları, dinlenme ve bekleme salonu ve otopark alanı da bulunmaktadır.