0532 419 90 15
sancaktepebasketbol@gmail.com

BASKETBOL

Bir takım sporu olarak basketbol bireye bir çok fayda sağlamaktadır. Bunlardan fizyolojik olarak sağladığı yararlar; sağlıklı bir bedene sahip olmak, disiplinli beslenme alışkanlığı elde etmek, hareket kültürü (spor) kazanmak, ayrıca yeteneklerini keşfederek ileride profesyonel bir sporcu olabilmek gibi imkanlar sunmaktadır. Sosyal olarak bir takım sporu olduğu için basketbol; çocuklarımızın takım arkadaşlarıyla iletişim ve ilişki kurarak ortak hareket etme, ortak karar alma, birlikte mücadele etme duygularını kazandırır. Psikolojik olarak ise çocuklarımızın yaptığı sporla belli bir başarı seviyesine ulaşmak ve bunun neticesinde olumlu benlik duygusu kazanmasını sağlama imkanı sunmaktadır. Ayrıca spor bireylere stres atmak ve deşarj olmak gibi dolaylı kazanımlar da sunmaktadır.

basketbol
spor
basketbol
basketbol
previous arrow
next arrow
Slider

HAFTALIK ANTRENMAN PROGRAMI

Doğum Yılları Gün Zaman Yer
2007-2002 Cumartesi-Pazar 09:00-10:00 75. Yıl DMO Lisesi
2008-2013 Cumartesi-Pazar 10:00-11:00 75. Yıl DMO Lisesi

SORULAR

TESİSİMİZ

Tesisimiz voleybol ve basketbol saha ölçülerine uygun yeteri derece yükseklikte zemini kauçuk aydınlatılması ve havalandırılması standartlara uygun düzeyde olan bir tesistir. Ayrıca dört tane soyunma odası ve spor salonunun girişinde velilerin beklemesi ve içecek içe bilecekleri bir dinlenme alanı bulunmaktadır. Ücretsiz otopark mevcuttur.

SARIGAZİ TESİSİ (75.YIL DMO LİSESİ) fotoğraf ve konumu için tıklayınız

NASIL KAYIT OLUNUR?

İletişim menüsünden ilgili koordinatörümüz ile görüşerek kendi kategorinizin antrenman saatini öğrendikten sonra antrenman saatinizden yarım saat önce gelip kayıt formunu doldurarak kaydınızı yapabilirsiniz. Kayıt esnasında sporcumuzun bilgilerini içeren kayıt formu doldurulur ve bazı belgeler istenir. Sporcu aynı gün içerisinde antrenmana başlar.

İLETİŞİM

BASKETBOL iletişim sayfasına gitmek için tıklayınız

VOLEYBOL iletişim sayfasına gitmek için tıklayınız

Erhan Bingöl - KOORDİNATÖR: 0532 419 90 15